zdjęcie przedstawia baner promujący poradnię dietetyczno-żywieniową Zapraszamy do skorzystania z usług Poradni Dietetyczno-Żywieniowej działającej w naszym Uniwersytecie. W Poradni prowadzona jest działalność dydaktyczna, naukowa i usługowa.

Działalność usługowa Poradni obejmuje:
  • prowadzenie edukacji żywieniowej w zakresie zdrowego stylu żywienia
  • prowadzenie poradnictwa dietetyczno - żywieniowego w zakresie diet leczniczych w chorobach dietozależnych
  • prowadzenie działalności profilaktycznej w zakresie zaburzeń odżywiania
 Poradnia wyposażona jest w niezbędny sprzęt aparaturowy umożliwiający:
  • kompleksową i dogłębną ocenę hydratacji oraz stanu odżywienia osób w różnym wieku, osób zarówno zdrowych jak i chorych
  • monitorowanie efektów dietoterapii
  • szacowanie ryzyka wystąpienia chorób zespołu metabolicznego, a więc oceny zdrowotności osób w różnym wieku
Właściwym żywieniem wspomagamy leczenie chorób dietozależnych, m.in. otyłości, miażdżycy, cukrzycy, nadciśnienia, niedoczynności tarczycy, nietolerancji pokarmowych, osteoporozy. Pomagamy również zaplanować prawidłową dietę dla kobiet w ciąży i osób starszych. Dzięki komputerowemu programowi do układania diet i jadłospisów możemy zaplanować i ocenić twój sposób żywienia i wyliczyć wartość odżywczą i skład spożywanej diety oraz zaplanować jadłospis zgodnie z aktualnymi zaleceniami i normami żywienia.

Oferta Poradni adresowana jest także do zorganizowanych odbiorców
:
  • organizatorów akcji prozdrowotnych
  • dla ośrodków zdrowia, zakładów pracy, szkół, przedszkoli
  • dla klubów fitness
  • dla mediów
  • dla restauracji i firm cateringowych
  • dla producentów żywności
Poradnia oferuje:
  • prelekcje i pogadanki na temat właściwego odżywiania
  • szkolenia
  • wykłady